Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства заявив, що у разі, якби Україна не домовилася з Міжнародним валютним фондом про нову кредитну програму співпраці, почалася б економічна криза.

Про це Милованов повідомив у Facebook.

«Всі економічні експерти і інвестори кажуть, що програма з МВФ потрібна. Але одночасно багато не-економістів пропонують «послати» МВФ. На мою думку, відсутність програми призведе до економічної кризи. А пропозиції «послати» МВФ є безвідповідальними, або робляться тими, хто не розібрався в суті ролі МВФ для України», — повідомив Милованов.

За його словами, нова програма з МВФ дозволить державі знизити видатки на обслуговування державного боргу та залучити нові інвестиції. Це має призвести до пришвидшення економічного зростання в Україні.

«Є підтримка МВФ - є довіра внутрішніх та міжнародних інвесторів до стану української економіки та програми розвитку економіки, а також до дій керівництва держави. Вже, як наслідок - інвестиції та міжнародна торгівля», — додав Милованов.

Нагадаємо, що 7 грудня Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці. Зокрема, домовленість передбачає підписання так званої Staff Level Agreement — попередня згода, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів на 3 роки.

Зазначимо, що наразі програма з МВФ ще не дії. Її має затвердити Рада директорів фонду. Лише після цього стануть відомі деталі про зобов’язання України в межах програми. Також лише після схвалення програми Україна зможе отримати перший транш.

Раніше повідомлялося, що Україна не встигне отримати перший транш в межах нової кредитної програми МВФ до кінця 2019 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile