Національний банк України розраховує залучити новий транш макрофінансового кредиту від Міжнародного валютного фонду до кінця осені 2018 року.

Національний банк України розраховує залучити новий транш макрофінансового кредиту від Міжнародного валютного фонду до кінця осені 2018 року.

Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій під час «круглого столу» у Києві, 28 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Наш прогноз — нам вдасться домовитися з МВФ. В наш прогноз ми закладаємо отримання траншу до кінця осені у сумі близько 2 мільярдів доларів», — повідомив Чурій.

Він також зазначив, що отримання траншу від МВФ дозволить Україні залучити кошти від інших міжнародних фінансових організацій та ЄС, а також продати євробонди за низькими ставками.

«Ми очікуємо, що Міністерство фінансів зможе розмістити євробонди на субу близько 1,5 мільярдів доларів. Це досить серйозна сума, якою поповнять зовнішні резерви України. Це дозволить здійснювати виплати за зовнішніми запозиченнями», — додав Чурій.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Як зазначається, на засіданні 22 серпня, Кабмін доручив виконувачці обов’язків міністра фінансів Оксані Маркаровій розпочати підготовку до отримання п’ятого траншу від МВФ. Зокрема, мова йде про процес підписання векселів на користь фонду, які необхідні для зарахування траншу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, йдеться про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile