Ультрас проти поліції: три версії бійки на футбольному матчі в Маріуполі
Першоквітневий матч чемпіонату України з футболу між «Маріуполем» та київським «Динамо» був аж ніяк не жартом. Гра із багатьма голами, перемогу в якій здобула столична команда з рахунком 3:2, запам'яталася ще й бійкою між фанатами та поліцейськими. Громадське розповідає, що ж насправді сталося в Маріуполі і чому виник конфлікт з позиції всіх сторін — очевидця, вболівальників та поліції.
Очевидець: «Поліція з усієї країни не допомогла уникнути конфлікту»
«Сутички почалися після другого забитого киянами м’яча у середині другого тайму. Я був з іншого боку стадіону. Кияни запалили фаєри, а потім увесь сектор «Динамо» різко покинув стадіон. За ними побігли і фанати «Маріуполя». Не знаю, як вони довідалися, що відбувається з іншого боку арени. Можливо, телефоном. Хоча зв'язок насправді був жахливим, 3G не працював узагалі. Я так розумію через те, що матч відвідував Президент», — згадує очевидець спортивний журналіст програми «Профутбол» Вадим Скічко.
За його словами, перед матчем поліція ретельно оглядала відвідувачів гри. Усі проходили крізь рамки, сумки перевіряли металошукачами. Серед поліцейських були не лише представники маріупольських силовиків.
«Я бачив шеврони і з Запорізької області, і навіть із Івано-Франківщини. Та це все не допомогло уникнути конфліктів, адже вболівальники занесли в чашу стадіону достатньо піротехніки», — розповідає Вадим Скічко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Доки не пролунає гімн, не повірю, що «Динамо» приїхало» — кияни таки гратимуть у Маріуполі
Зіткнення правоохоронців із уболівальниками після матчу чемпіонату України з футболу між «Маріуполем» та київським «Динамо» у Маріуполі, Донецька область, 1 квітня 2018 року Фото УНІАН
Вболівальники «Динамо»: «В автозаках хлопців дуже сильно били дубинками»
Інцидент розпочався спершу між фанатами «Динамо» та поліцейськими. Ультрас столичної команди Олексій «Декстер» розповідає свою версію подій:
«Одного чи двох із наших фанатів затримали при вході на стадіон. Ми поки що розбираємося, де правда. Кілька київських уболівальників побігли їм на допомогу, їх почали «крутити». От тоді вже і весь сектор «зірвався» визволяти хлопців. Кількох людей посадили в автозак, звідки їх уже всі фанати намагалися витягнути».
За його словами, затримані фанати належать до старшого покоління вболівальників «Динамо». Вони були напідпитку та мали із собою піротехніку, через що й виникла суперечка із поліцейськими, які застосували силу.
Визволяти колег побігли спершу київські, а згодом і маріупольські вболівальники. У силовиків полетіли петарди, фаєри та каміння. Поліцейські ж у відповідь затримувати «ульрас» і саджали в автозаки.
«Всередині хлопців дуже сильно били дубинками. Одному треба зашивати голову, інший ледве стояв на ногах, коли вийшов. Ми ще в поїзді, у дорозі з Маріуполя. Коли приїдемо до Києва, одразу відправимо його на рентген. Добре, що у підсумку всіх фанатів відпустили. За моєю інформацією, до відділку нікого не доставили», — підсумовує Олексій «Декстер».
Зіткнення правоохоронців із уболівальниками після матчу чемпіонату України з футболу між «Маріуполем» та київським «Динамо» у Маріуполі, Донецька область, 1 квітня 2018 року Фото УНІАН
Поліція: «Вболівальники почали жбурляти каміння в бік правоохоронців та службового автотранспорту»
Поліція Маріуполя має дещо іншу версію конфлікту. В офіційному повідомленні йдеться: «Фанати на трибунах запалили димові шашки та застосували петарди. Щоб убезпечити інших вболівальників поліцейські вивели порушників за межі стадіону. Однак, товариші стали на їхній захист, вибігли зі стадіону та почали жбурляти каміння в бік правоохоронців та службового автотранспорту».
У сутичках, за повідомленням правоохоронців, постраждали 9 поліцейських – 7 з яких співробітники роти особливого призначення ГУНП в Запорізькій області, один працівник управління патрульної поліції Маріуполя та слідчий Центрального відділу поліції.
Постраждали також службові авто поліції: у двох автозаках розбите скло та порізані шини. Фанат «Динамо» Олексій «Декстер» розповідає, що керівництво силовиків всіляко намагалося зупинити конфлікт, у той час, як «рядові поліцейські забагато махали палицями»:
«Загалом цей матч мав би показати, що до Маріуполя їхати безпечно. Всі казали, що миша не проскочить повз кордони поліції. У нас металошукачі, собаки, ніхто не пройде. А по факту вийшло, що на секторі опинилися і дими, і фаєри».
Зіткнення правоохоронців із уболівальниками після матчу чемпіонату України з футболу між «Маріуполем» та київським «Динамо» у Маріуполі, Донецька область, 1 квітня 2018 року. Внаслідок сутичок у двох автозаках, якими поліцейські вивозили затриманих, фанати розбили скло та порізали шини Фото УНІАН
Вболівальники «Маріуполя»: «Я очікую, що нам «повернеться» за банер “Чемодан. Вокзал. Мальдіви”»
«Піротехніка – це не злочин. І звернення до Президента – теж не злочин», — так у своєму дописі на Фейсбуці відреагував на події маріупольського матчу представник фан-сектору азовців Антон Требухов.
Справа в тому, що одразу по закінченні гри фейсбук-блогери почали ширити інформацію, що, мовляв, згадане побоїще трапилося через банер на трибунах маріупольського стадіону зі зверненням до Президента України Петра Порошенка: «Чемодан. Вокзал. Мальдіви». Утім, тамтешні вболівальники це спростовують.
«Конфлікт поліції трапився у киян. Цей банер ми розтягнули на своєму секторі. Тобто ці дві події відбувалися на протилежних сторонах стадіону. Ми почали кричати в бік Президента: «Чемодан. Вокзал. Мальдіви» після того, як наша команда забила м’яч. Це було у першому таймі, а сутички – у другому, після другого голу «Динамо». Щоправда, і за наші «кричалку» та банер нам дісталося», — роз’яснює Громадському «ультрас» «Маріуполя» Антон Требухов.
Банер на трибунах маріупольського стадіону зі зверненням до Президента України Петра Порошенка: «Чемодан. Вокзал. Мальдіви» (Порошенко в цей час був присутній на матчі), Маріуполь, Донецька область, 1 квітня 2018 року Фото: «Новости Донбасса»
За словами азовців, таку «кричалку» вони придумали в день матчу. Тоді ж і намалювали банер. Кому конкретно належить ідея – не пригадують, щоправда, стверджують, що всі хлопці з сектору одразу із нею погодилися.
«Майже усі наші «ультрас» воювали. Відтак ми негативно ставимося до Петра [Порошенка]. А він вирішив попіаритися на футболі. Звіз губернаторів і чиновників найвищого рівня, а тут все пішло не так. Всі начебто мали плескати Президентові, а ніхто цього не робив. Він хотів, аби до нього підходили, фотографувалися. Кілька людей підійшло і на цьому все скінчилося. Я очікую, що нам ще «повернеться» за цей банер».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Історії ультрас на війні: «Підлий» — Hromadske.doc
Футбол мав би бути «поза політикою», але з цього матчу зробили «глобальну піар-кампанію» вважає Антон Требухов.
- Поділитися: