Президент Білорусі Олександр Лукашенко (ліворуч) та президент Росії Володимир Путін у Сочі, 7 грудня 2019 року
Фото:

Сайт президента РФ

Білорусь не просить від Росії дешевого газу чи дешевшої нафти, а пропонує забезпечити рівні економічні умови для підприємств.

Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, передає TACC.

На цій зустрічі глави держав мали обговорити інтеграцію РФ та Білорусі в межах так званої Союзної держави.

«Ми готові й по $200 газ купувати, і нафту купувати не по $63 за барель. Головне, щоб рівні були умови. Якщо наші підприємства купують за $200, значить і конкурентні підприємства повинні мати таку ж ціну», — сказав він. 

В іншому випадку, зазначив Лукашенко, не вдасться створити основу відносин у рамках Союзної держави.

«Ми приїхали тільки для того, щоб проаналізувати хід нашого аналізу договору (про Союзну державу — ред.). Не просимо нічого, не наполягаємо ні на чому. Ми домовилися давно, розвиваючи наш договір: люди і суб'єкти господарювання повинні мати рівні умови для життя і роботи. Все! Рівні умови, більше нічого не треба», — додав Лукашенко.

Зустріч Лукашенка і Путіна відбулася напередодні 20-ї річниці створення Союзної держави.

Нагадаємо, у день перемовин Лукашенка та Путіна у Мінську люди вийшли на мітинг проти «поглиблення інтеграції» Білорусі та Росії.

Зазначається, що об 11:30 7 грудня кількасот людей стали по обидва боки вздовж проспекту Незалежності у Мінську: від головної пошти до Державного цирку. Водночас єдиний живий ланцюг, який планували утворити, не вийшов.

Згодом на акції сталася сутичка. Учасники протесту намагалися піднятися на щаблі Палацу Республіки, але співробітники міліції й «люди в штатському» не пускали нікого.

Нагадаємо, у кінці листопада 2019-го посол Білорусі в Росії Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовились про «грандіозні плани» щодо реалізації угоди про союзну державу, які зокрема передбачають створення єдиного уряду та парламенту Росії та Білорусі.

5 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Він наголосив, що сторони не ведуть діалог щодо політичних питань, зокрема про створення єдиного парламенту.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile