Лукашенко розпорядився перекрити кордон з Україною, бо через нього нібито перевозять «багато зброї». Україна відповіла

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у п'ятницю, 2 липня, заявив, що розпорядився повністю перекрити кордон з Україною.

Про це повідомляє білоруське державне інформагентство «БЕЛТА».

«Величезна кількість зброї надходить з України до Білорусі. Тому я доручив прикордонним військам повністю перекрити кордон з Україною», — заявив Лукашенко на заході з нагоди Дня незалежності Білорусі (відзначається 3 липня).

Державна прикордонна служба України поки не коментувала заяву Лукашенка. Ми намагаємося дізнатися позицію української сторони щодо цього.

ОНОВЛЕНО (19:50). Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив нам, що Київ не підтверджує закриття кордону з Білоруссю.

«Україна категорично відкидає закид Олександра Лукашенка про нібито постачання зброї з України. Ми ніколи не втручалися у внутрішні справи Білорусі. Не збираємося цього робити і в майбутньому. Очікуємо такої ж позиції від Мінська, щоб північний кордон залишався простором безпеки», — додав він.

Досі наземний прикордонний рух між Білоруссю та Україною загалом не підлягав жодним обмеженням. Із квітня в межах двох районів Рівненщини на тлі стягування російських військ до українського кордону ввели посилені заходи безпеки. А на одній із ділянок кордону, що належить Гомельській області, з 1 червня ввели місцевий збір за перетин кордону.

Крім того, у відповідь на перехоплення літака Ryanair та затримання опозиціонера Романа Протасевича Україна ще 28 травня повністю припинила авіасполучення з Білоруссю.

Перед тим самопроголошений президент заявив про нібито спробу замаху на провладного білоруського журналіста Григорія Азарьонка (щоб ви склали про нього уявлення, радимо подивитися це відео «Телебачення Торонто») в ніч на 2 липня: «Мета, цитую, — знерухомити, захопити, кинути в багажник, вивезти в ліс, відрізати язика».

Також Лукашенко відзвітував про завершення «масштабної антитерористичної операції», в межах якої начебто викрили «сплячі терористичні осередки» та «загони самооборони», з якими нібито пов'язані Німеччина, Україна, США, Польща й Литва.

«Після сьогоднішнього завершення заходів за лінією контррозвідки ми вже не якомусь там Гайко Маасу, міністру закордонних справ Німеччини, пред'явимо претензії, а самому канцлеру [Ангелі Меркель] і декому з керівництва Німеччини», — сказав самопроголошений президент.

Напруження у відносинах між Білоруссю та ЄС почалося після припинення авіасполучення у відповідь на затримання Романа Протасевича та його дівчини, росіянки Софії Сапеги. 24 червня ЄС запровадив нові секторальні санкції проти Білорусі; у відповідь Мінськ оголосив про призупинення участі в проєкті ЄС «Східне партнерство» та ще низку заходів.