Американський політтехнолог білоруського походження Віталій Шкляров виїхав з Білорусі. Його затримали через нібито співпрацю з білоруською опозицією. Про звільнення Шклярова особисто просив держсекретар США Майк Помпео.

Про це повідомив адвокат політв'язня Антон Гашинський, пише Tut.by.

За словами правозахисника, Шкляров все ще під слідством та має підписку про нерозголошення. Захист політтехнолога написав клопотання про дозвіл на виїзд раніше, однак те, що його задовольнили, на думку Гашинського, є наслідком дзвінка Майка Помпео.

Наразі Віталій поїхав до своєї родини, де планує бути до одужання після зараження коронавірусом. Однак пізніше політтехнолог все ж планує повернутися до Мінська, оскільки його мати перебуває на лікуванні в одній зі лікарень міста.

Нагадаємо, 25 жовтня держсекретар США Майк Помпео провів телефонну розмову із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Він закликав звільнити громадянина США Віталія Шклярова та підтримав білоруську опозицію.

Що відомо про Віталія Шклярова?

Віталій Шкляров ㅡ російський політтехнолог родом із Білорусі, має американське громадянство. Зокрема Шкляров працював із Ксенією Собчак на президентських виборах 2018 року і в Грузії. Наразі він одружений зі співробітницею Держдепартаменту США та готувався переїхати на нове місце роботи дружини ㅡ в Україну.

29 липня Шклярова затримали у Гомелі білоруські силовики за те, що він начебто співпрацював із політичною опозицією в країні. Сам чоловік свою провину не визнає. Його адвокат Антон Гашинський стверджував, що Шклярова утримували у СІЗО в нелюдських умовах.

Адвокат розповідав, що Шклярову забороняли митися, зробити це можна було раз на тиждень ㅡ щосереди, без гарячої води. Також політтехнологу забороняли будь-кому писати та отримувати книги зовні. У бібліотеці СІЗО, за словами адвоката, всього три книги — зокрема Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси Білорусі.

Поділитись: