Журналіст euroradio.fm Зміцер Лукашук заявив, що білоруські журналісти завжди очікують на обшуки ОМОНу, коментуючи ситуацію про затримання та обшуки журналістів 7-8 серпня.

Журналіст euroradio.fm Зміцер Лукашук заявив, що білоруські журналісти завжди очікують на обшуки ОМОНу, коментуючи ситуацію про затримання та обшуки журналістів 7-8 серпня.

Про це Лукашук заявив в ефірі програми Громадського «Нині вже».

«Ми живемо в такій країні, у якій завжди є такі очікування», — сказав журналіст.

Він зазначав, що в медіа euroradio.fm, у якому він працює, тричі проводили обшуки та конфісковували техніку.

Також Лукашук сказав, що в Білорусі нині є журналістський жарт «Свобода думки в редакції існує стільки часу, скільки треба ОМОНу, щоб до цієї редакції доїхати».

У Білорусі 8 серпня відбулись нові обшуки та затримання журналістів. У Мінську правоохоронці провели обшуки в журналістів ще трьох видань. Обшуки тривали через начебто незаконний доступ до інформації державного інформагенства БелТА.

7 серпня білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову.

Їх підозрюють у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»

Після затримань білоруських журналістів на захист медіа став Брююсель. Представниця ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів.

Білоруська асоціація журналістів вимагає негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

Поділитись: