Boeing Commercial Airplanes, що займається будівництвом цивільних літаків, отримала груповий позов від понад 400 пілотів.

Як повідомляє австралійський телеканал ABC із посиланням на матеріали суду, компанію звинуватили у «безпрецедентному приховуванні» недоліків, які були допущені при проектуванні моделі літака 737 MAX, що призвело до двох авіакатастроф і припинення польотів лайнерів.

Пілоти заявили, що зазнали матеріальних збитків, а також отримали психологічні проблеми через дії компанії.

Ініціатор позову побажав залишитися анонімним, оскільки «боїться розправи із боку Boeing і дискримінації із боку її клієнтів».

Слухання у справі пройдуть 21 жовтня 2019 року в суді Чикаго.

Нагадаємо:

  • 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Усі, хто були на борту, загинули.
  • У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.
  • Після катастрофи в Ефіопії більшість країн світу ввели заборону на використання літаків Boeing 737 MAX.
  • 19 березня керівництво Boeing заявило, що вживає заходів для повного забезпечення безпеки експлуатації лайнерів типу 737 MAX.
  • 18 квітня Boeing завершила останній 120 тестовий політ у рамках випробувань оновленого програмного забезпечення для літаків моделі 737 MAX.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile