УКРАЇНА

Більше половини випадків захворювання на кір у Європі припадають на Україну — ВООЗ

28 серпня, 2018 19:08
УКРАЇНА/Більше половини випадків захворювання на кір у Європі припадають на Україну — ВООЗ
Зберегти
Вигляд
У першому півріччі 2018 року в Україні зафіксовано понад 23 тисячі випадків захворювання на кір. Цей показник більше, ніж показники всіх інших країн Європи разом узятих.

У першому півріччі 2018 року в Україні зафіксовано понад 23 тисячі випадків захворювання на кір. Цей показник більше, ніж показники всіх інших країн Європи разом узятих.

Про це повідомляє прес-служба Всесвітньої організації охорони здоров’я.

За даними організації, в 2018 році кількість людей у Європі, які захворіли на кір, перевищила 41 тисячу, що є рекордним показником.

На Україну за цей період припало понад 23 тисячі випадків захворювання на кір, тобто більше половини з усіх випадків у Європі.

За інформацією ВОЗ, більше тисячі людей захворіли на кір у Греції, Грузії, Італії, Росії, Сербії та Франції. Найбільша кількість смертельних випадків зафіксована в Сербії — 14.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, що, станом на 21 серпня, 29 444 людини в Україні захворіли на кір, 13 з них померли.

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше  хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки або школи. Але й дорослі, яких не вакцинували, також можуть захворіти.

Вірус поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Залишається активним і живе в повітрі чи на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус за 4 дні до і за 4 дні після появи в неї висипу.

Захворювання триває від 7 до 10 днів. І хоча більшості людей вдається повністю вилікуватися, втім, кір може мати наслідки або ускладнення, такі як менінгіт, пневмонія чи гепатит.

Як повідомлялося, Молдова на кордонах перевірятиме пасажирів на кір через спалах хвороби.

10 липня Міністерство охорони здоров’я оголосило про початок безкоштовної вакцинації від кору для дорослих із груп ризику, серед яких студенти, працівники закладів освіти, здоров’я та силових структур.

У серпні Дитячий фонд ООН доставив в Україну нову партію вакцини проти кору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кір в Україні: чи можна говорити про епідемію?

Пов`язані новини