Співробітники піротехнічної служби ДСНС обстежили площу 2,04 га біля мосту через річку Сіверський Донець та виявили 197 вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомляє прес-центр штабу ООС із посиланням на Спільний центр із контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

«Сьогодні, 16 серпня, завершено обстеження на наявність та вилучення вибухонебезпечних предметів на ділянці місцевості радіусом у 125 метрів від початку зруйнованої ділянки мосту в бік території, що контролюється Урядом України. Співробітниками піротехнічної служби ДСНС України обстежено площу 2,04 га площі. Під час розмінування було виявлено 197 вибухонебезпечних предметів», — йдеться у повідомленні.

У штабі зазначили, що члени проросійських незаконних збройних формувань у порушення Мінських домовленостей не допускають саперів ДСНС України до роботи безпосередньо на зруйнованій частині мосту, та ділянці місцевості зліва — справа від його зруйнованої частини.

У штабі підкреслили, що українською стороною виконано усі підготовчі заходи до проведення демонтажу фортифікаційних споруд, які розташовано в межах ділянки розведення, а саме:

  • посилено об’їзну ґрунтову ділянку місцевості для забезпечення проїзду важкої будівельної техніки;
  • демонтовано кілька невибухових інженерних загороджень.

«Таким чином, Українська сторона готова протягом двох діб провести, дзеркально, демонтаж фортифікаційних споруд”» — повідомили у прес-службі та додали, що виконання українською стороною відповідних зобов’язань, можливо лише у випадку дотримання бойовиками своїх зобов’язань із синхронного демонтажу фортифікаційних споруд.

Також, у штабі ООС зауважили, що зазначені роботи проводитимуться в рамках виконання існуючих домовленостей щодо розведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганська.

Раніше повідомлялось, що бойовики самопроголошеної «ЛНР» не пропускають саперів Державної служби з надзвичайних ситуацій України на контрольований ними бік зруйнованого мосту в Станиці Луганській для розмінування прилеглої території.

Водночас, повідомлялося, що зранку 1 серпня українські сапери почали розміновувати територію біля мосту в Станиці Луганській.

Напередодні про початок розмінування домовилися у Мінську.

Нагадаємо, 17 липня в Мінську домовились про початок спільного демонтажу фортифікаційних споруд у Станиці Луганській, зокрема на мосту. Слід зазначити, що роботи з відновлення мосту можуть бути початі тільки після ліквідації споруд, які є лише з окупованого боку.

24 липня бойовики так званої «ЛНР» не допустили спеціалістів до зруйнованого мосту в Станиці Луганській. 26 липня українським спеціалістам таки вдалося обстежити зруйнований міст.

27 червня 2019-го спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. Розвести війська намагалися з 2016 року. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир'я, міст відремонтують протягом 1,5 — 3 місяці.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile