Біля «Північного потоку 2» знайшли невідомий предмет. Данія хоче підняти та дослідити його

Поблизу газопроводу «Північний потік 2» у Балтійському морі помітили невідомий предмет. Влада Данії хоче дослідити його і просить компанію—оператора Nord Stream 2 AG допомогти підняти його.

Про це повідомляє Данське енергетичне агентство при Міністерстві клімату, енергетики та комунальних послуг.

Як зазначається, біля газопроводу помітили об’єкт циліндричної форми, приблизно 40 см заввишки та близько 10 см в діаметрі. У Данії припускають, що це може бути морський димовий буй.

Відповідні органи влади Данії оглянули об’єкт та дійшли спільної думки, що він не становить безпосередньої загрози безпеці. Але для детальнішого з’ясування об’єкта влада Данії вирішила підняти його у співпраці з Міністерством оборони Данії.

У цьому контексті Данське енергетичне агентство запросило компанію-оператора газопроводу Nord Stream 2 AG взяти участь в операції. Наразі агентство ще очікує на відповідь.

Розслідування вибухів на «Північних потоках»

У вересні 2022 року представники Данії та Швеції помітили два витоки на газопроводі «Північний потік 1» у Балтійському морі лише за кілька годин після подібної аварії на газопроводі «Північний потік 2». Обидва російські газопроводи є важливими для транзиту газу з рф.

У «Північного потоку 1» постраждали обидві нитки: одна — у морській економічній зоні Данії, а друга — у Швеції. Два витоки були дуже близько один до одного. У «Північному потоці 2» падіння тиску зафіксували на одній нитці. Вимірювальні станції у Швеції та Данії зареєстрували сильні підводні вибухи в тому самому районі, де стався витік газу з газопроводів.

У ЄС запідозрили, що причиною витоку є диверсія та попередили, що будь-яке навмисне порушення європейської енергетичної інфраструктури є абсолютно неприйнятним, тому на це потрібно рішуче відповісти. росія згодом звинуватила у вибухах Велику Британію, але в Лондоні ці звинувачення відкинули та назвали їх неправдою «епічного масштабу».

У 2023 році низка західних ЗМІ із посиланням на дані розвідки писали про ймовірну причетність України до вибухів. Нібито атаку на газопроводи «Північний потік» здійснила певна «проукраїнська група» без причетності уряду України. У Міністерстві оборони України та Офісі президента відкинули причетність до підривів. Очільники НАТО та ЄС Єнс Столтенберг і Жозеп Боррель застерегли від спекуляцій щодо причини саботажу на трубопроводах і закликали дочекатися результатів розслідування.