«Українська рада бізнесу», до складу якої входить 68 бізнес-асоціацій, закликала парламент врахувати при ухваленні закону про державний бюджет на 2019 рік перехід до податку на виведений капітал.

«Українська рада бізнесу», до складу якої входить 68 бізнес-асоціацій, закликала парламент врахувати при ухваленні закону про державний бюджет на 2019 рік перехід до податку на виведений капітал.

Про це йдеться у заяві організації.

Зазначається, що у зареєстрованому на сайті парламенту проекті бюджету на 2019 рік передбачено, що наступного року в Україні діятиме податок на прибуток підприємств.

«Представники українських бізнес-асоціацій закликають народних депутатів, голів фракцій, голову парламенту врахувати позицію бізнесу та якнайшвидше прийняти за основу та в цілому законопроект №8557, внести зміни до проекту Бюджету 2019 з урахуванням ефектів, пов’язаних з ліквідацією податку на прибуток і запровадженням моделі податку на виведений капітал», — йдеться у заяві «Української ради бізнесу».

Там також зазначають, що потенційні втрати, якіких зазнають доходи державного бюджету від скасування податку на прибуток підприємств, «перебувають у межах похибки розрахунків бюджету кожного року».

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики парламенту Ніна Южаніна повідомляла, що депутати розглянуть законопроект про податок на виведений капітал після завершення переговорів з місією МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати збір державі лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Нагадаємо, що законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.

4 липня, президент України Петро Порошенко на відкритій зустрічі представників бізнесу з українською владою, підписав подання на внесення законопроекту до парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

Поділитись: