Блок Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС) канцлера ФРН Ангели Меркель перемагає на виборах до Європарламенту у Німеччині, але з рекордно низьким результатом.

Про це свідчить екзит-пол німецької суспільної телекомпанії ZDF, передає Die Welt.

Так, альянс ХДС/ХСС отримує 28,2% голосів. Це найгірший результат з 1979 року, коли відбулися перші вибори до ЄП. Для прикладу, у 2014 році блок отримав 35,4%.

Друге місце вперше отримують «Зелені» з результатом 20,8%. Далі йдуть Соціал-демократична партія Німеччини (СДН) — 15,5% та правопопулістська «Альтернатива для Німеччини» (AfD) — 10,9%.

Результати іншого екзит-полу — телеканалу ARD — суттєво не відрізняються. Так, блок Меркель отримує 28,8%, «Зелені» — 20,6%, СДН — 15,5%, AfD — 10,8%.

Крім того, як повідомляє «Європейська правда», в Австрії праворадикальна Австрійська партія свободи, по якій вдарив скандал із відеозаписом розмови лідера партії Гайнца-Крістіана Штрахе з «багатою росіянкою», суттєво погіршила свої результати в порівнянні з останніми виборами в національний парламент: тоді партія набрала 26,7%, а зараз екзит-поли дають їй 17,5%.

Зазначимо, що Німеччина має найбільше представництво в Європарламенті — від неї оберуть 96 депутатів.

Вибори в Європарламент розпочалися 23 травня і завершуються сьогодні, 26 травня. В останній день голосує 21 країна Євросоюзу.

Поділитись: