78-річний мільярдер і колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг візьме участь у дебатах кандидатів на президентську номінацію від Демократичної партії в Лас-Вегасі, що відбудуться в середу, 19 лютого. Це буде перша поява Блумберга на сцені разом зі своїми конкурентами-демократами.

Як повідомляє CNN, Блумберг пройшов кваліфікаційний поріг, який задає Національний комітет — керівний орган Демократичної партії США.

Аби мати можливість брати участь у дебатах, кандидат повинен показати результат не нижче 10% на щонайменше чотирьох загальнонаціональних опитуваннях громадської думки.

За даними останнього опитування NPR/PBS NewsHour/Marist, ексмер Нью-Йорка має підтримку в 19% голосів виборців-демократів. На першому місці — сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс із 31%, а на третьому — ексвіцепрезидент США Джозеф Байден із 15%.

За словами менеджера передвиборчої кампанії Блумберга Кевіна Шикі, мільярдер «готується до спільної появи з іншими кандидатами від Демократичної партії на сцені, аби обґрунтувати, чому саме він є найкращим кандидатом для перемоги Дональда Трампа й об’єднання країни».

Уперше про наміри Майкла Блумберга брати участь у виборах президента США стало відомо 8 листопада 2019 року, коли він подав документи для участі у праймеріз Демократичної партії в Алабамі. 24 листопада Блумберг підтвердив, що змагатиметься за номінацію.

Медіамагнат Майкл Блумберг останнім серед демократів заявив про своє бажання позмагатися за президентське крісло, тому не брав участі в перших дебатах і не братиме — в перших чотирьох «мінівиборах» в американських штатах — кокусах і праймериз.

Блумберг також не виключив, що витратить мільярд доларів своїх статків, аби на президентських виборах у 2020 році переміг демократ, а не Дональд Трамп. За останніми даними, він уже витратив на передвиборчу кампанію 400 мільйонів доларів — більше, ніж будь-який інший кандидат.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.

Поділитись: