Керівник Офісу президента Андрій Богдан стверджує, що міський голова Києва й голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко не контролює столичну раду й сам це підтвердив.

Про це Богдан заявив під час брифінгу.

Богдан заявив, що Кличку було б логічно подати у відставку з й він неодноразово просив це зробити під час особистих зустрічей в Офісі президента.

«Таких зустрічей було дві. На цих зустрічах я його особисто шість разів — тобто на кожній зустрічі по три рази, — просив відмовитися від інституту «смотрящих» в Києві, відійти від усіх корупційних схем і стати справді народним мером, людиною, яка не має ніякого відношення до всієї цієї корупції, безгосподарності, яка відбувається в Києві», — сказав Богдан.

За словами Богдана Кличко підтвердив йому, що він не контролює Київську раду, є 2-3 «смотрящих», які мають певні групи депутатів, — і якщо він не знаходитиме з ними компроміси, в нього не буде більшості в Київраді, а відповідно він не буде ефективним міським головою.

За словами глави Офісу президента, Кличко запевнив його, що не має стосунку до розкрадань і корупції в столиці, однак розуміє, що «щось відбувається не так», але «зробити з цим нічого не може».

«Він не задіяний у корупції, але іноді він використовує спільну можливість пересування приватним авіатранспортом», — додав Богдан. 

Нагадаємо, 24 липня Офіс президента попросив у Кабінету міністрів внести подання на звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка. Сам Кличко заявив, що розділення посад міськголови та глави КМДА суперечить Конституції.

Раніше глава Офісу президента Андрій Богдан пригрозив Віталію Кличку розмежуванням посад міського голови Києва і голови КМДА. Після цього Кличко зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який підтвердив йому чутки про розділення повноважень мера столиці й очільника Київської міської державної адміністрації.

«Українська правда» писала, що у партії «Слуга народу» розглядають дві кандидатури на пост голови КМДА: гендиректора холдингу «1+1 media», власником якого є олігарх Ігор Коломойський, Олександра Ткаченка. Він проходить у Верховну Раду за списком «Слуги народу» під № 9. Та бізнесмена Андрія Холодова — № 22 у виборчому списку. 

Поділитись: