Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що розділення посад міськголови та глави Київської міської державної адміністрації суперечить Конституції.

Про це він заявив під час пресконференції стосовно політичної ситуації у столиці. 

«Розділення посад і запровадження у столиці двовладдя є антиконституційним. Закон про столицю, який зараз усі згадують, був змінений Януковичем, який хотів поставити свою людину в Києві», — стверджує Кличко.

Він нагадав, що у 2003 році Конституційний суд, аналізуючи закон постановив, що головою КМДА може бути тільки особа, яку обрали міським головою Києва. 

На запитання про можливість проведення дострокових виборів Кличко сказав, що вибори будуть за планом 20 жовтня наступного року, як і прописано в законі.

Нагадаємо, 24 липня Офіс президента попросив у Кабінету міністрів внести подання на звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка.

Раніше глава Офісу президента Андрій Богдан пригрозив Віталію Кличку розмежуванням посад міського голови Києва і голови КМДА. Після цього Кличко зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який підтвердив йому чутки про розділення повноважень мера столиці й очільника Київської міської державної адміністрації.

«Українська правда» писала, що у партії «Слуга народу» розглядають дві кандидатури на пост голови КМДА: гендиректора холдингу «1+1 media», власником якого є олігарх Ігор Коломойський, Олександра Ткаченка. Він проходить у Верховну Раду за списком «Слуги народу» під № 9. Та бізнесмена Андрія Холодова — № 22 у виборчому списку. 

Поділитись: