Богдан про видачу Цемаха: Ми захищали інтереси України, а не Нідерландів
Упитанні видачі фігуранта справи про знищення «Боїнга» MH17 Володимира Цемаха у межах обміну ув’язнених зРФ влада керувалася інтересами України, анеНідерландів.
Про це заявив голова Офісу президента України Андрій Богдан в інтерв’ю ВВС.
«Коли ми зустрічаємося з європейськими політиками, вони говорять, що захищають інтереси свого населення, своєї країни, свого майбутнього. Вибачте, а кого ми маємо захищати? Інтереси Нідерландів? У них бізнес з Росією. У них дуже тісні відносини, спільні якісь політичні погляди, у них є, на що міняти на Цемаха», ─ сказав Богдан.
Голова президентського офісу підкреслив, що Нідерланди співпрацюють із Російською Федерацією: виступають бенефіціаром будівництва газопроводу «Північний потік-2» в обхід України, проводили референдум щодо підписання Угоди про асоціацію України в Євросоюзі та були одними з основних лобістів повернення РФ до ПАРЄ.
Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів. Один із тих, кого Україна передала російській стороні, був і Володимир Цемах.
Після обміну президент України Володимир Зеленський заявив, що Володимира Цемаха перед відправкою до Росії допитали голландські слідчі.
Володимир Цемах улітку 2014 року командував протиповітряною обороною бойовиків у місті Сніжне Донецької області. Саме тоді неподалік Сніжного 17 липня був збитий малайзійський Boeing MH17, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур. Загинуло 298 пасажирів та членів екіпажу.
Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.
У кінці червня 2019 року українські спецслужби затримали Цемаха та вивезли на підконтрольну Україні територію. Розслідувачі з Bellingcat очікували, що арешт допоможе об'єднаній слідчій групі JIT просунутися у справі МН17, бо саме Цемах, нібито, допоміг приховати ракетну установку «Бук» (з якої був збитий Boeing) і частину її екіпажу.
- Поділитися: