На Донбасі бойовики за минулу добу, 8 серпня, вісім разів порушили домовленості щодо всеосяжного перемир'я, зокрема вони сім разів відкривали вогонь. Серед українських військових без втрат.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

У штабі запевнили, що обстріли були провокативними, тому підрозділи ООС не відкривали вогонь у відповідь.

Загалом обстріли бойовиків з підствольного гранатомета зафіксували біля Шумів та Водяного, з автоматичних станкових гранатометів — біля Попасної та Гнутового, зі стрілецької зброї — біля Новоолександрівки, Оріхового та Водяного.

Також у штабі зафіксували, як бойовики проводили інженерні роботи біля тимчасово окупованого села Пікузи. Такі роботи також заборонені за новим всеосяжним перемир'я.

Від початку 9 серпня обстрілів поки не фіксували.

Місія ОБСЄ станом на 19:30 5 серпня загалом нарахувала 256 порушень всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Про яке припинення вогню йдеться

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.

У Раді національної безпеки й оборони вважають, що на Донбасі виконується дотримання «тиші» попри те, що бойовики щодня відкривають вогонь. У РНБО поодинокі випадки порушення перемир'я називають несистемними та запевняють — головне, що серед українських військових немає втрат.

Поділитись: