Ісламістське угрупування «Ісламська держава» вперше заявило, що створило «провінцію» в Індії після спалаху збройного конфлікту у спірному регіоні Кашмірі у лютому. У конфлікті тоді брали участь озброєні бойовики, один із яких загинув: його підозрювали у зв'язках з «Ісламською державою».

Про це повідомляє Reuters з посиланням на агентство Amaq, пов'язане з бойовиками.

Агентство повідомило про появу нової провінції під назвою «Вілайят Хінд».

Також у заяві ідеться, що бойовики напали на військових індійської армії в місті Амшіпора в районі Шопіані, у Кашмірі, що викликало «жертви».

У свою чергу, індійська поліція напередодні заявила про знищення бойовика під час сутичок у Шопіані: поліція заявила, що ліквідувала бойовика на ім'я« Ішфак Ахмад Софі».

«Створення «провінції» в регіоні, де фактичного немає прямого чи опосередкованого управління, абсурдне. Але це не слід списувати з рахунків», — сказала Рита Кац, директорка SITE Intel Group, яка відстежує діяльність екстремістів.

Нагадаємо, вранці 27 лютого у Пакистані заявили про збиття двох літаків Військово-повітряних сил Індії, які начебто вторглися у повітряний простір країни. Тоді повідомляли, що один винищувач впав на пакистанській території, а пілот встиг катапультуватися.

Раніше в Міноборони Індії заявили, що ввечері 26 лютого Пакистан застосував зброю важкого калібру, здійснивши 12-15 обстрілів уздовж індійської сторони кордону.

Зазначимо, що це перші авіаудари уздовж лінії контролю, яка розмежовує пакистанську та індійську частини Кашміру, з часів війни між двома країнами у 1971 році.

Конфлікт між Індією та Пакистаном загострився після того, як 14 лютого у контрольованій Індією частині Кашміру внаслідок теракту загинули щонайменше 40 поліцейських. Країна звинуватила у теракті Ісламабад. Угруповання «Джаїш-е-Мухаммад» взяло на себе відповідальність за теракт в Кашмірі. 26 лютого індійська влада заявила, що завдала удару по табору бойовиків цього угруповання на території Пакистану.

Індія і Пакистан претендують на всю територію Кашміру, проте кожна зі сторін контролю лише частини регіону. З часів здобуття незалежності від Британії в 1947 році країни тричі вели війну та мали низку конфліктів, причиною більшості з яких був Кашмір. Як Індія, так і Пакистан мають ядерну зброю.


Поділитись: