На Донбасі бойовики 9 серпня поблизу тимчасово окупованого Трудівського інженерно обладнували свої позиції у бік українських підрозділів. У межах всеосяжного перемир'я такі дії заборонені.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

За новим перемир'ям, інженерне обладнання позицій вважається наступальною дією.

Загалом минулої доби зафіксували 4 порушення «тиші» зі сторони бойовиків. Обстріли помітили біля Новозванівки та Мар'їнки.

У штабі обстріли називають провокативними, вони не несли загрози життю і здоров’ю військових, тому вогонь у відповідь не відкривали.

Крім того, на Приазов’ї українські військові зафіксували проліт БПЛА російського виробництва з перетином лінії розмежування. Спеціальними засобами військові подавили безпілотник, запевняють у штабі.

Місія ОБСЄ станом на 19:30 7 серпня загалом нарахувала 256 порушень всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня. 

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Про яке припинення вогню йдеться

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.

У Раді національної безпеки й оборони вважають, що на Донбасі виконується дотримання «тиші» попри те, що бойовики щодня відкривають вогонь. У РНБО поодинокі випадки порушення перемир'я називають несистемними та запевняють — головне, що серед українських військових немає втрат.

Поділитись: