Центральна виборча комісія призначила місцеві вибори у 24 регіонах, однак на підконтрольну Україні територію поблизу лінії зіткнення на Донбасі це не поширюється. А ось обласна організація партії «Слуга Народу» на Донеччині наполягає на проведенні там виборів.

Про це йдеться у заяві політсили на сторінці у Facebook.

Так, Донецька обласна організація партії «Слуга Народу» виступає категорично проти «обмеження виборчих прав жителів Донбасу у будь-яких проявах». Вони хочуть проведення місцевих виборів на всій підконтрольній Україні території регіону.

Як «слуги народу» пропонують вирішити це питання

У політсили заявляють, що Донецька військово-цивільна адміністрація та вся команда президента у регіоні провели низку консультацій з командуванням операції Об’єднаних сил про створення безпечних умов для проведення голосування у прифронтових районах.

Водночас вони додали, що розуміють: «найголовніше — життя людей». Тож у партії пообіцяли, що у цьому питанні «не буде жодних політичних спекуляцій чи тиску».

Втім, «слуги» наполягатимуть на проведенні місцевих виборів на окремих територіях вздовж лінії зіткнення «невідкладно, відразу ж після надання військовим командуванням достатніх гарантій безпеки».

І хоча «режим тиші» виконується з порушеннями з боку бойовиків, партійний осередок «слуг» на Донеччині називає його «найвагомішим кроком для досягнення миру в Україні за останні шість років».

Де ЦВК забороняє проводити місцеві вибори

Наприкінці липня Комісія звернулася до Донецької й Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, щоб ті визначили, де на підконтрольній українському уряду території Донбасу неможливо організувати та провести місцеві вибори.

Згодом там дали відповідь. Базуючись на цих даних, ЦВК вирішувало, в яких селах, селищах та містах неможливо буде провести вибори депутатів та селищних, сільських чи міських голів. Зокрема, це стосується лінії зіткнення.

До переліку таких громад увійшли 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Також ЦВК взяла до відома висновок Луганської ВЦА про те, що на території Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області на частині виборчих дільниць, зокрема, № 440265, 440266, 440271, 440272, 440277, неможливо організувати та провести місцеві вибори.

Що думає влада на місцях?

Наприкінці липня голова Луганської ОДА Сергій Гайдай заявляв, що проти проведення місцевих виборів у прифронтових населених пунктах. Донецька ОДА також виступала з такою заявою і просила не проводити вибори у населених пунктах, які «перебувають у районі ураження великокаліберної ствольної й реактивної артилерії незаконних збройних формувань».

Зазначимо, вибори до обласних рад Донецької та Луганської областей поки що проводити не будуть.

Коли місцеві вибори?

Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройти вони мають одночасно на всій території країни — виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Поділитись: