Бойовики не пропустили спостерігачів через блокпост біля Станиці Луганської — ОБСЄ
Бойовики зранку 9 січня у Луганській області не пропустили спостерігачів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) на підконтрольну Києву територію. Спостерігачі хотіли покинути окуповані території.
Про це свідчить звіт ОБСЄ за 9 січня.
Заборона доступу сталася о 09:53 на блокпості на південь від мосту біля Станиці Луганської. Один з бойовиків не пропустив одного з двох спостерігачів, пославшись на «відсутність попереднього повідомлення про перетин другого члена Місії».
У підсумку жоден із цих спостерігачів на підконтрольну Києву територію не пройшов. Вони повернулися на базу в окупованому Луганську.
В ОБСЄ запевняють, що про своє перетинання спеціальна моніторингова місія попередньо повідомила і зробила це «як тимчасовий захід з міркувань ввічливості» у зв'язку з COVID-19.
«Місія знову констатує, що подібні недопуски не лише обмежують свободу пересування СММ через лінію зіткнення, а й перешкоджають здійсненню матеріально-технічного забезпечення Місії, яке є важливим для її ефективної роботи», — вказано у звіті.
Ситуація на Донбасі
З 27 липня 2020 року на Донбасі запрацювало нове перемир'я. Однак упродовж режиму тиші внаслідок обстрілів бойовиків уже загинув не менш як 71 український військовий. Ще понад 270 бійців зазнали поранень.
Також військові підриваються на вибухівках. За даними Міноборони, з початку війни станом на середину вересня 2021 року на вибухівках підірвалися щонайменше 1 178 українських військових, із них 257 — загинули.
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території.
Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику. Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
- Поділитися: