Упродовж п'ятої доби, 31 липня, з початку «всеосяжного перемир’я» у зоні бойових дій на Донбасі бойовики чотири рази порушили «тишу».

Про це повідомляє штаб операції Об'єднаних сил.

Порушення перемир'я зафіксували біля Водяного, Південного та Луганського. У штабі кажуть, що це були поодинокі неприцільні обстріли з автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї. Порушення не загрожували життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривали.

З початку 1 серпня бойовики перемир'я не порушували. З моменту оголошення про всеосяжний режим припинення вогню жоден військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил не загинув і не отримав поранень внаслідок обстрілів.

Місія ОБСЄ у своєму звіті щодо дотримання перемир’я станом на 31 липня каже, що після початку всеосяжного припинення вогню його порушили 123 рази.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

  • З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню, про який у Мінську домовилися учасники Тристоронньої контактної групи. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Натомість вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
  • Увечері 27 липня під будівлею Офісу президента у Києві близько 1000 людей зібралися на акцію протесту проти нової домовленості щодо припинення вогню на Донбасі. Мітингарі вважають, що нове перемир’я фактично перетворить Росію на спостерігача та змусить Україну домовлятись із самопроголошеними «ЛНР» та «ДНР».
Поділитись: