Представники бойовиків у Тристоронній контактній групі відмовилися від участі у відеоконференції 29 грудня, на якій мали розглянути питання обміну заручниками 5 січня.

Представниця України в гуманітарній підгрупі ТКС Ірина Геращенко зазначила, що координатор від ОБСЄ Тоніш Фріш запропонував провести конференцію 29 грудня (а не 27, як раніше пропонувала українська сторона).

На що представники бойовиків надіслали листа, у якому відмовилися від участі у конференції та назвали ініціативу України «піар-акцією».

«Розумію, що маріонеткам Кремля всі ініціативи України Кремль наказує називати «піар-акцією», але для 150 людей, які сьогодні утримуються в тюрмах РФ, України і на тимчасово окупованих українських територіях Донбасу, для їхніх родин 5 січня могло б стати найщасливішим днем. Навряд чи затримані та їхні родини вважають пропозиції щодо звільнення піаром», — написала Геращенко.

Вона зазначила, що безпосередньо на пропозицію України щодо конференції 27 грудня представники російської сторони та бойовики відповіді не надали.

За словами Геращенко, представники російської сторони загалом жодного разу не надали письмової відповіді на українські пропозиції — «Розумію, чому вони не дають письмових відповідей — не хочуть залишати жодних документів, але це не звільнить РФ від відповідальності за розв‘язання війни і невиконання Мінських угод».

Вона додала, що на скайп-зустрічі безпекової групи 27 грудня представник від України Євген Марчук спробує підняти питання щодо звільнення заручників.

«Ми готові говорити про різні формати, обговорити кожне прізвище, зробити все для зближення позицій і звільнення затриманих. Було б дуже правильно і гуманно звільнити всіх до Різдва, до 7 грудня 2019 року», — вказала Геращенко.

Україна пропонує обмін за формулою 22-22 (затриманих і засуджених в Україні в обмін на політв'язнів) і 72-19 (бойовиків у обмін на заручників на окупованих територіях Донецької та Луганської областей).

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: