Війна / Донбас

Україна та ОБСЄ запропонували режим тиші на Донбасі до новорічних свят: це обговорять 27 грудня скайпом

Ірина Геращенко
Війна/Донбас/Україна та ОБСЄ запропонували режим тиші на Донбасі до новорічних свят: це обговорять 27 грудня скайпом
Зберегти
Вигляд
На засіданні Тристоронньої контактної групи Україна та ОБСЄ запропонували після закічення воєнного стану в Україні встановити режим припинення вогню до новорічних та різдвяних свят. Детальніше це обговорять 27 грудня скайпом.

Обговорення режиму тиші можливе лише за відсутності провокацій та агресії з боку Росії, зазначила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

27 грудня безпекова підгрупа ТКС зустрінеться в режимі відео-конференції та обговорить можливу дату перемир'я.

«Якщо 27 грудня, під час скайп-конференції вдасться констатувати деескалацію і узгодити дату встановлення режиму тиші, це буде 18 спроба перемир‘я..... Й дуже б хотілося, аби воно дотримувалося РФ і контрольованими нею бойовиками, і тиша була сталою», — написала Геращенко.

Вона також сказала, що Росія продовжує відмовлятися говорити в Тристоронній контактній групі в Мінську про обмін українських полонених та політв’язнів на громадян РФ.Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини