У зоні бойових дій на Донбасі 10 серпня бойовики знову порушили мирні домовленості — стріляли по українських військовослужбовцях зі стрілецької зброї. Втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

Про це повідомляє пресслужба штабу операції Об’єднаних сил.

Обстріли зафіксували біля Красногорівки. Неприцільний постріл не ніс загрози життю і здоров’ю, тому військові ООС вогонь у відповідь не відкривали.

Як зазначають у штабі, підрозділи Об’єднаних сил дотримувалися умов припинення вогню та були напоготові для реагування на ймовірні провокації бойовиків.

Від початку поточної доби, 11 серпня, на усіх ділянках відповідальності українських підрозділів обстрілів з боку бойовиків не зафіксовано.

Місія ОБСЄ станом на 10 серпня загалом нарахувала 256 порушень всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня. 

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Про яке припинення вогню йдеться

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.

У Раді національної безпеки й оборони вважають, що на Донбасі виконується дотримання «тиші» попри те, що бойовики відкривають вогонь. У РНБО поодинокі випадки порушення перемир'я називають несистемними та запевняють — головне, що серед українських військових немає втрат.

Поділитись: