Бойовики зривають початок ремонту мосту у Станиці Луганській, незаконно встановивши нове укріплення.

Про це повідомила речниця представника України у Тристоронній контактній групі другого президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

СММ ОБСЄ проінформувала, що незаконні збройні формування «ЛНР», всупереч рамковому рішенню групи, на ділянці демонтажу укріплень встановили контейнер, довкола якого знаходяться шини з піском. За словами Оліфер, вони «фактично стали ще однією фортифікаційною спорудою».

Речниця Кучми також додала, що українські будівельники готові до відбудови мосту цілодобово, аби всі роботи було завершено до кінця осені.

Раніше повідомлялось, що українська сторона СЦКК була змушена зупинити демонтажних фортифікаційних споруд біля моста у Станиці Луганській.

Нагадаємо:

  • 17 липня в Мінську домовились про початок спільного демонтажу фортифікаційних споруд у Станиці Луганській, зокрема на мосту. Слід зазначити, що роботи з відновлення мосту можуть бути початі тільки після ліквідації фортифікаційних споруд.
  • Зранку 1 серпня українські сапери почали розміновувати територію біля мосту в Станиці Луганській.
  • Станом на 17 серпня біля мосту в Станиці Луганській знайшли 197 вибухонебезпечних предметів. У штабі зазначили, що бойовики не допускають саперів ДСНС України до роботи безпосередньо на зруйнованій частині мосту та контрольованій ними території. Також штабі наголосили, що українська сторона виконала усі підготовчі заходи до проведення демонтажу фортифікаційних споруд у межах ділянки розведення.
  • 19 серпня українська сторона заявила, що бойовики затягують демонтаж фортифікаційних споруд мосту у Станиці Луганській.
  • 20 серпня українська сторона була змушена припинити роботичерез відсутність згоди з боку бойовиків на демонтаж фортифікаційних споруд.

27 червня 2019-го спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. Розвести війська намагалися з 2016 року. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир'я, міст відремонтують протягом 1,5 — 3 місяці.

Поділитись: