Українська сторона після початку демонтажу фортифікаційних споруд у районі Станиці Луганської 20 серпня змушена припинити роботи через відсутність згоди із російської сторони та блокування бойовиками цих робіт.

Про це повідомляє прес-центр штабу операції Об`єднаних військ у Facebook.

«Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що 20 серпня в 11.00 годині, як було заявлено напередодні СММ ОБСЄ та Російською Федерацією, українська сторона приступила до демонтажу фортифікаційних споруд, які розміщені на ділянці розведення № 1», — йдеться у повідомленні.

Однак, як наголошується, російська сторона не надала згоду на демонтаж фортифікаційних споруд, тому бойовики так званих «Л/ДНР» синхронно не розпочали демонтаж, через що українська сторона змушена припинити вищезазначені роботи.

Як повідомили у штабі, бойовики, під загрозою застосування зброї, якої на ділянці розведення не повинно бути, не допускають українську сторону для проведення ремонтних робіт на зруйнованій частині мосту.

«Варто наголосити, що блокування окупаційною адміністрацією робіт в Станиці Луганській в черговий раз свідчить про небажання російськими найманцями та їхніми збройними формуваннями, розпочати практичні заходи по демонтажу фортифікаційних споруд на своїй території, та в подальшому надати можливість перейти до реальних дій по ремонту зруйнованої частини мосту», — підкреслили в штабі ООС.

Нагадаємо, 17 липня в Мінську домовились про початок спільного демонтажу фортифікаційних споруд у Станиці Луганській, зокрема на мосту. Слід зазначити, що роботи з відновлення мосту можуть бути початі тільки після ліквідації споруд, які є лише з окупованого боку.

24 липня бойовики так званої «ЛНР» не допустили спеціалістів до зруйнованого мосту в Станиці Луганській. 26 липня українським спеціалістам таки вдалося обстежити зруйнований міст.

27 червня 2019-го спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. Розвести війська намагалися з 2016 року. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир'я, міст відремонтують протягом 1,5 — 3 місяці.

Поділитись: