Міністер культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у програмі «Мокрик По Живому», 19 лютого 2020 року
Фото:

hromadske

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що лише сьогодні, 19 лютого, дізнався про консультації ведучих каналу «112 Україна», який пов'язують з Віктором Медведчуком, для журналістів нового каналу для окупованих територій.

Про це міністр сказав у програмі «Мокрик По Живому» на hromadske.

«Там (на каналі — ред.) є керівник, Юлія Островська. Я думаю, що це питання правильно поставити їй. Це операційна діяльність. Вони не погоджують із Міністерством цих питань, вони самостійно їх вирішують», — сказав Бородянський.

При цьому про участь представників «112 каналу» в діяльності державного телеканалу для тимчасово окупованих території Бородянський дізнався ще 10 лютого, коли про це повідомила Олена Трибушна — вона мала очолювати інформаційне мовлення нового каналу.

«Тоді мене це не стурбувало», — сказав міністр.

На питання про те, чи проти він участі працівників «112 Україна» в роботі каналу для окупованих територій, Бородянське відповів, що його «непокоїть тільки одне: щоб люди, які працюють на цьому каналі, були людьми, які дотримуються етичних кодексів».

При цьому міністр як громадянин вважає, що на «112-му» є журналісти, які не дотримуються етичних норм.

«Я давно не дивився 112-й. Мені важко виокремити в пам’яті конкретні випадки і класифікувати їх. Мені не сподобалось, як інформація подавалась — неповно, перекручено, заангажовано», — сказав Бородянський.

Після того, як ведучий спитав про те, чи можуть працівники «проросійського телеканалу» брати участь у роботі державного мовника, міністр відповів: «Я вважаю, що якщо люди займалися антиукраїнською діяльністю, вони мають узагалі нести взагалі покарання за таку діяльність і не мають права працювати в органах державної влади».

Нагадаємо, 19 лютого стало відомо, що ведучі політичного ток-шоу «Пульс» з каналу «112 Україна» Володимир Полуєв і Анна Степанець консультують журналістів нового державного телеканалу для окупованих територій, який створюють замість телеканалу іномовлення UATV.

 «112 Україна» де-юре належить депутату Тарасу Козаку, соратнику кума Путіна та депутата Віктора Медведчука. На канал запрошують низку одіозних гостей штибу блогера Анатолія Шарія та заступника глави адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

Крім цього, у січні Нацрада з питань телебачення на радіомовлення розпочала перевірку «112 Україна» через поширення низки висловлювань на каналі, зокрема в програмі «Пульс».

Так, висловлювання В. Медведчука, П. Симоненка, В. Рабіновича, Г. Герман, І. Киви, Н. Королевської, О. Волошина, О. Ляшка, М. Дульського і Р. Кузьміна мають ознаки порушення чинного законодавства — йдеться про положення, якими не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті тощо.

26 вересня 2019-го Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовилася продовжувати цифрову ліцензію телеканалу «112 Україна».

А в жовтні власника каналу Тараса Козака допитали у справі про фінансування тероризму.

Також нагадаємо, телеканал для окупованих територій почне мовити 1 березня 2020 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile