Фракція «Блок Петра Порошенка» у парламенті буде наполягати на ухваленні закону про запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств з 2019 року.

Про це повідомила представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко на погоджувальній раді 16 жовтня.

«Ми будемо наполягати на його найшвидшому розгляді в парламенті та досягнення компромісу уряду з нашою підтримкою зовнішньою, щоб цей податок був запроваджений. Фактично, це податок на офшоризацію», — повідомила Ірина Луценко.

Зазначимо, що податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики парламенту Ніна Южаніна повідомляла, що депутати розглянуть законопроект про податок на виведений капітал після завершення переговорів з місією МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.

4 липня, президент України Петро Порошенко на відкритій зустрічі представників бізнесу з українською владою, підписав подання на внесення законопроекту до парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

Поділитись: