Віцепрем’єр-міністр з європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що Brexit піде на користь як Великій Британії, так і Євросоюзу, а також відносинам України з королівством.

Про це він написав у Twitter.

«У нас буде нормальна торговельна угода, а вони матимуть більше гнучкості у питаннях підтримки України. Британія, навіть поза межами ЄС, залишиться нашим великим другом і партнером!», — зазначив Кулеба.

Також він оптимістично висловився щодо перспектив вступу України до Євросоюзу.

«Британії всі казали: не вийдете. Нам всі кажуть: не ввійдете. Але їм вдалося. Нам теж вдасться», — додав віцепрем’єр-міністр.

Раніше повідомлялося, що нову торговельну угоду між Україною та Великою Британією вже підготували. Вона має запрацювати з 2021 року.

З 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.

Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почнеться 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС

Поділитись: