Світ / Європа

Brexit: в Ірландії заявили, що ЄС не погодиться на тимчасові рішення щодо кордону з Британією

Світ/Європа/Brexit: в Ірландії заявили, що ЄС не погодиться на тимчасові рішення щодо кордону з Британією
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковні заявив, що його країна та Європейський союз не погодяться на будь-яку тимчасову пропозицію Великої Британії щодо збереження відкритого сухопутного кордону з ЄС на острові Ірландія.

«Ірландська позиція лишається стійкою та зрозумілою — ЄС та Ірландія ніколи не погодяться на тимчасовий «запасний план» (план щодо збереження відкритого кордону між Британією та ЄС), або «запасний план», дію якого Британія могла б зупинити в односторонньому порядку», — заявив міністр Ковні в своєму Twitter.

Угода Британії та ЄС щодо виходу з євроблоку готова на 95%, проте питання про кордон з Ірландією слугує вагомою перешкодою до її остаточного схвалення.

Коли Велика Британія покине Євросоюз, а разом з ним і єдиний Європейський ринок та спільний митний союз в березні 2019 року — між Британією та ЄС утвориться сухопутний кордон на межі між Республікою Ірландією та Північною Ірландією, що є регіоном Сполученого Королівства.Обидві сторони хочуть уникнути закриття сухопутного кордону з Північною Ірландією, але не можуть дійти згоди щодо «запасного плану» збереження відкритого кордону, у випадку виходу Британії з ЄС без торгівельної угоди.

Британія пропонує ЄС тимчасово зберегти умови митного союзу для усієї країни, поки не завершиться перехідний період після виходу з євроблоку і не буде готове постійне рішення.

ЄС своєю чергою вважає, що запасний план не може бути обмежений в часі і має стосуватися безпосередньо Північної Ірландії.

Прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що такий варіант «зазіхає» на цілісність Британії і створить новий морський кордон між Британією та Північною Ірландією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За пів(к)року до Brexit: чи готова Велика Британія?

Нагадаємо, 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи.


Пов`язані новини