Прибуття українських медиків в Італію, 4 квітня 2020 року
Фото:

Посольство України в Італії

Група з 20 українських медиків прибула в італійський регіон Марке, де упродовж двох тижнів допомагатиме місцевим колегам у боротьбі з пандемією коронавірусу.

Про це повідомило посольство України в Італії.

«Жителі регіону Марке сьогодні як ніколи потребують допомоги. З 4 230 хворих на коронавірус 574 осіб померли і лише 42 особи — вилікувалося. Пишаємося нашими медиками, які не за військовим наказом, а за покликом душі і серця прибули в Італію рятувати людські життя», — йдеться у повідомленні.

Як повідомили в МВС України, медики прибули в Італію літаком Нацгвардії Ан-74, також вони привезли дезінфектори як гуманітарну допомогу.

«Ми будемо постійно тримати зв’язок з нашими лікарями в Італії, щоб всі напрацювання, які є в лікуванні цієї хвороби, ми могли використовувати в Україні. В Італію полетіли інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи та медичні сестри, тобто всі ті, хто займається лікуванням цієї хвороби», — сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

На церемонії відправлення медиків з України був присутній посол Італії Давіде Ла Чечіліа, який подякував Україні за допомогу.

«Українські медики, які будуть 14 днів працювати, допомагати італійським лікарям та отримувати досвід, який вони зможуть використовувати далі. Цей внесок італійська сторона дуже цінить», — сказав він.

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що після повернення з Італії українських медиків можуть одразу залучити до боротьби з епідемією коронавірусу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Італії, яка потерпає від епідемії коронавірусу і є лідером у світі за кількістю жертв.

Україна забезпечить оплату та захист лікарям, а італійська сторона — проживання та харчування. Президент запевнив, що вони матимуть усі необхідні спецзасоби.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними МОЗ, в Україні 1096 пацієнтів із коронавірусом. Загалом 28 пацієнтів померли та 23 одужали.

Поділитись: