Британське видання The Guardian, якому засновник Facebook Марк Цукерберг відмовляється давати інтерв’ю, створило чатбота на основі публічних заяв власника Facebook і поспілкувалося з ним.

Zuckerbot, як його охрестили журналісти видання, створила компанія Botnik Studios. Вона, зокрема, відома створенням нейромережі, яка згенерувала текст «Гаррі Поттер і портрет того, що скидалося на велику купу попелу» на основі аналізу творів Джоан Роулінг.

Відповідь чатбота на питання журналістів вийшли настільки ж кумедними, наскільки й абсурдними. Так, говорячи про те, як Facebook надає людям можливість висловити свою думку, Zuckerbot відповів: «Ми віримо у побудову 8 млрд доларів голосів у соцмережі для татусів, які жадають кави».

Відповідаючи на запитання, чи змінив Facebook світ на краще, чатбот, серед іншого, мовив: «Друзі, ми можемо робити кращі речі, аніж блокування дезінформації й танці в повітрі».

Також, на «думку» Zuckerbot, «кожного надихає підприємницька діяльність, а його — роль посередника між людьми та майбутнім Інтернету».

Коли чатбота спитали про таємну зустріч справжнього Цукерберга з президентом США Дональдом Трампом, він сказав: «Я збираюся сказати тихі слова вам в обличчя так само, як я це зробив перед ним і перед Конгресом (американським парламентом — ред.)».

Не менш дивно Zuckerbot прокоментував і чинних претендентів на висунення на президентські вибори від Демократичної партії: так, Елізабет Ворен він назвав «не найбагатшою, що добре, але такою, що певною мірою тяжіє над волонтерами», а Піта Бутіджиджа охарактеризував як «ходячу швабру політичного дискурсу».

Коли в чатбота спитали про його особисту відповідальність за поширення дезінформації, той сказав: «Я не вірю в Німеччину. Цей факт треба перевіряти?»

Плани балотуватися в президенти Zuckerbot прокоментував так: «Я маю зобов’язання бути цікавим авдиторії. Я аж ніяк не мирюся з тим, що мене зачинають і переконують у тому, що я фотографія. Я справді люблю приймати рішення щодо людей».

Одне з питань звучало так: «Яку найбільшу тварину Ви паралізували шокером, перш ніж зарізали на м’ясо?» Як з’ясувалося, це «найбільша птаха світу, і тепер я є найважливішою частиною нашої екосистеми».

Зрештою, коли в Zuckerbot запитали, чи слід йому довіряти, той мовив: «Я недавно відкопав фізичну пам’ятну дошку, вік якої може сягати мільярда років, і вона вже самостійно генерує десь мільйон годин контенту за одну ніч. Тож цьому ви можете вірити».

Не відповів прямо чатбот на питання про можливу присутність Facebook у Китаї, необхідність існування у світі мільярдерів (одним із яких Цукерберг і є) і про те, коли він уперше дізнався про існування Cambridge Analytica (компанії, яка отримала незаконний доступ до особистих даних користувачів платформи — ред.).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile