Британський принц Ендрю оголосив, що найближчим часом не братиме участі в королівських церемоніях. Причиною стала його критика через інтерв’ю ВВС, де він розповів про своє знайомство з мільярдером Джефрі Епштейном, якого судили за залучення неповнолітніх до секс-бізнесу.

Про це повідомляє ВВС.

У заяві принц Ендрю сказав, що його знайомство з Епштейном стало «джерелом значного неспокою» для королівської родини. Він додав, що співчуває сім’ям жертв Епштейна та «всім, хто постраждав і прагне певним чином забути про пережите».

Напередодні Ендрю дав інтерв’ю ВВС, де назвав помилкою свій візит до американського мільярдера Джефрі Епштейна у 2010 році. Тоді він заявив, що визнає свій вчинок негідним члена королівської сім'ї та вважає, що цим вчинком він підвів родину.

В інтерв’ю він також розповів про знайомство з 17-річною Вірджинією Джуфре, яка пізніше засвідчить, що її примушували до сексу з принцом Ендрю. Той заперечив будь-який інтимний зв’язок із неповнолітніми, зокрема й із Джуфре.

«Якщо ти чоловік, то немає нічого поганого, якщо ти маєш із кимось секс. Ти маєш… зробити якусь конкретну дію, і, тому, якщо ти намагаєшся забути, дуже важко забути щось таке конкретне, і я нічого [такого] не пам’ятаю», — сказав принц.

Його слова в інтерв’ю критикувала британська громадськість, пише ВВС. Зокрема, британський оператор телекомунікацій British Telecom нещодавно оголосив, що припиняє співпрацю з благодійним фондом iDEA, яким опікується принц Ендрю.

Пізніше з’ясувалося, що твердження принца Ендрю про те, що з Епштейном він познайомився в 1999 році може бути неправдивим: ще у 2011 році його особистий секретар говорив виданню The Times, що перша зустріч двох чоловіків відбулася на початку 1990-х.

Нагадаємо, Джефрі Епштейна, який перебував в одиночній камері в нью-йоркській в'язниці в очікуванні суду за звинуваченням в секс-торгівлі, жертвами якої стали десятки неповнолітніх дівчат, знайшли мертвим у його камері зранку 10 серпня. За кілька днів по тому судмедексперти встановили, що причиною смерті стало самогубство. У ніч смерті Епштейна в його камері не проводили регулярних моніторингів, які передбачені протоколом в’язниці.

У 2007 році мільярдера звинувачували у сутенерстві та схилянні декількох десятків неповнолітніх до секс-бізнесу. Розслідування проводили у 2002-2005 роках у Нью-Йорку та Флориді. Епштейн пішов на угоду зі слідством — його справою займався Алекс Акоста, який тоді був прокурором Південної Флориди. У результаті Епштейн просидів у в'язниці лише 13 місяців замість багаторічного, а можливо, і довічного терміну, який міг призначити йому суд. Крім того, Акоста погодився приховати факт угоди зі слідством від жертв у цій справі.

У листопаді 2018 року газета The Miami Herald опублікувала власне розслідування, присвячене справі Джефрі Епштейна і ролі Алекса Акости у ній. За старою справою журналістам вдалося знайти близько 60 жертв насильства з боку Епштейна.

У лютому 2019 року суд Південної Флориди ухвалив, що приховування інформації від жертв було незаконним.

7 липня 2019 року влада США затримала Епштейна. За версією слідства, Епштейн отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і «позичав» їх впливовим людям. Мільярдер не визнав провину, а занадто м'яка угода з Епштейном викликала публічну критику на адресу Акости.

12 липня міністр праці Сполучених Штатів Алекс Акоста оголосив про відставку через скандал навколо Епштейна.

Поділитись: