У разі, якщо переговори між Британією та ЄС щодо Brexit проваляться, то британські пенсіонери, що живуть у Євросоюзі, проте отримують пенсії з Британії, можуть втратити таку можливість.

У разі, якщо переговори між Британією та ЄС щодо Brexit проваляться, то британські пенсіонери, що живуть у Євросоюзі, проте отримують пенсії з Британії, можуть втратити таку можливість.

Про це заявив Британський міністр з питань Brexit Домінік Рааб, передає Bloomberg.

Зокрема, британські пенсіонери, що проживають у ЄС, втратять доступ до своїх банківських рахунків у британських банках та, як наслідок, — до пенсійних виплат.

Крім цього, провал переговорів про вихід Великої Британії з ЄС може призвести до зростання тарифів на користування кредитними картками і грошових переказів та, як наслідок, зростання цін.

«Навряд чи це в інтересах півдня Іспанії — шкодити інтересам британських пенсіонерів (які живуть там — ред.)», — зазначив Рааб.

На думку міністра, ймовірність того, що за підсумками переговорів між ЄС та Британією не буде досягнуто жодних домовленостей, є вкрай низькою, проте він озвучив, що станеться у такому разі для того, щоб підготувати британців до такого сценарію.

Напередодні прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.

9 липня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон подав у відставку. Таке рішення Джонсона оголосили за 30 хвилин до того, як Мей повинна була виступити перед парламентом щодо її нового плану Brexit.

Раніше міністр з питань Brexit Девід Девіс подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з Європейського Союзу. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.

Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС:

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Поділитись: