Газпром відновив прокладку труб свого морського трубопроводу «Північний потік-2», яким газ планують постачати до Європи в обхід України.

Про це повідомив голова австрійської компанії-партнера «Північного потоку-2» OMV Райнер Зеле напередодні зустрічі з міністром енергетики Росії Олександром Новаком, передає «Інтерфакс-Україна».

«Те, що я дійсно бачу — бачу, що оператор «Північного потоку-2» відновив діяльність з прокладки труб. Кожен день важливий, оператор уважно слідкує за погодними умовами на Балтійському морі — від цього буде залежати прогрес у будівництві», — заявив Зеле.

Відновлення будівництва «Північного потоку-2» сталося після того, як Данія надала дозвіл прокласти цей трубопровід у своїй економічній зоні на Балтійському морі. Ще 30 днів після цього будівництво було заморожене, адже тривав період, протягом якого можна було оскаржити рішення про надання дозволу на будівництво трубопроводу. 29 листопада стало відомо, що таке оскарження подали.

Зазначається, що наразі кораблі, що будують «Північний потік-2», перебувають у водах Данії.

Напередодні у російському уряді повідомили, що очікують на запуск «Північного потоку-2» у середині 2020 року.

Також повідомлялось, що американський Конгрес планує включити санкції проти «Північного потоку-2» до оборонного бюджету США на 2020 рік.

Наразі між Нафтогазом та Газпромом діє угода, в межах якої Газпром зобов’язаний постачати газу через українську ГТС до Європи. Однак термін цієї угоди спливає 31 грудня 2019 року, що надасть можливість Росії перекрити «трубу» вже з 1 січня 2020 року, адже нової угоди про транзит все ще не уклали.

Раніше дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» надала Данія. Вона стала останньою країною, через води якої мають прокласти трубопровід, яка надала на це дозвіл.

Водночас у ЄС схвалили оновлене газове законодавство, яке може змусити Газпром обмежити потужність «Північного потоку-2» після запуску.

Поділитись: