Конгрес Сполучених Штатів Америки має намір включити санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2» до проєкту закону про асигнування на національну оборону на 2020 рік.

Про це повідомляє спеціалізоване видання Defense News з посиланням на голову комітету Сенату США із закордонних справ Джима Ріша.

«Причина такого кроку в тому, що вікно (можливостей — ред.) закривається. Значна частина газопроводу «Північний потік-2» вже побудована», — зазначив Ріш.

На думку сенатора, санкції змусять будівельні компанії, які експлуатують судна, що прокладають труби для трубопроводів Nord Stream 2 і TurkStream, припинити роботу над проєктом.

«Це їм дорого обійдеться. Я думаю, що, якщо ці санкції пройдуть, компанії будуть закриті. І я думаю, що росіянам доведеться шукати інший спосіб, якщо вони зможуть це зробити», — сказав Ріш.

Сенатор повідомив, що додатки до закону про національну оборону ще не були опубліковані. За словами Ріша, вони будуть близькі до акту «Про захист енергетичної безпеки Європи», підготовленого комітетом Сенату з міжнародних відносин влітку цього року.

Сенатор також зазначив, що включення рішення про санкції до законопроєкту відображатиме спільне бачення ситуації з російським газопроводом обома палатами Конгресу, адміністрацією президента США і банківськими комітетами.

Нагадаємо:

  • 28 жовтня у Брюсселі відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про укладання нового контракту на транзит російського газу через Україну. Під час переговорів українська делегація обговорила питання перегляду перемоги Нафтогазу в арбітражі над Газпромом, однак в уряді пообіцяли захищати інтереси України. Зазначимо, що наступний раунд переговорів про транзит газу перенесли на листопад 2019 року.
  • Чинний контракт добігає кінця 31 грудня 2019 року. Щороку транзит приносить Україні 3 мільярди доларів.
  • 30 жовтня Данія надала дозвіл дочірній компанії Газпрому Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», звести трубопровід у своїх територіальних водах. У Нафтогазі повідомили, що це рішення було очікуваним. За допомогою цього газопроводу Росія зможе транспортувати газ до Європи в обхід України, унеможлививши отримання державою транзитних доходів. У Німеччині планують скасувати обмеження, накладені на російський трубопровід європейською директивою.

Зазначимо, що Росія піднімала питання надання дозволу на будівництво «Північного потоку-2» на нещодавніх переговорах про транзит газу через Україну, що відбулися у Брюсселі. Зокрема, про це російська делегація розмовляла з представниками Єврокомісії.

Поділитись: