У Міністерстві інфраструктури заявили, що будівництво 1 кілометру сполучення Hyperloop коштуватиме дешевше за будівництво 1 кілометра залізниці.

У Міністерстві інфраструктури заявили, що будівництво 1 кілометру сполучення Hyperloop коштуватиме дешевше за будівництво 1 кілометра залізниці.

Про це повідомив заступник директора управління у сфері цифрової інфраструктури на транспорті у Мінінфраструктури Фарід Сафаров у інтерв’ю «УНІАН».

«За оцінками компаній, 1 км наземної труби Hyperloop коштуватиме 10 млн доларів. Це дешевше, ніж будувати залізницю. Правда, якщо будувати підземний Hyperloop, то це збільшує вартість будівництва разів у 8», — сказав він.

У Мінінфраструктури також додають, що у разі реалізації проекту Hyperloop в Україні, вартість квитків на нього складатиме менше, за вартість квитків на літак та на поїзд, при цьому швидкість пересування буде у рази більшою.

За словами виконавчого директора Hyperloop Transportation Technologies Дірка Альборна, ціна будівництва проекту в Україні може бути нижчою, ніж у інших країнах світу.

«Будівництво 1 км коштує близько 20 млн доларів. Ціна залежить від багатьох чинників. Наприклад в Еміратах піщана земля, тому потрібні тунелі. В Україні це може коштувати дешевше. Тому що, наприклад, в Америці, Франції, ОАЕ оплата (праці) вища», — сказав Альборн.

Hyperloop  — це проект вакуумного потягу, який запропонував американкський винахідник та засновник компанії SpaceX Ілон Маск. Система Hyperloop діє на основі магнітів та турбін, які запускають капсули на повітряній подушці. Завдяки цьому потяги рухаються по вакуумних трубах з величезною швидкістю.

У лютому 2018-го Омелян заявив про створення тестового майданчика для Hyperloop в Україні. Пізніше повідомили, що цей майданчик планують запустити у 2019 році.

У 2016 році в Неваді  провели перше успішне випробування Hyperloop. Капсула всередині спеціальної труби змогла розігнатися до швидкості у 187 км/год за 1,1 секунди.

У березні 2017 року стало відомо про початок будівництва високошвидкісного поїзда Hyperloop у Каліфорнії. 

Дивіться також, як Hyperloop One провела перше тестування системи надшвидкісних перевезень у вакуумному середовищі.

Поділитись: