Технології

Омелян заявив про створення тестового майданчика для Hyperloop в Україні

22 лютого, 2018 15:44
Технології/Омелян заявив про створення тестового майданчика для Hyperloop в Україні
Зберегти
Вигляд
Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив про створення тестового майданчика для проекту Hyperloop в Україні.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив про створення тестового майданчика для проекту Hyperloop в Україні.

Про це він заявив на брифінгу в Києві.

«Я вірю що для України це нове майбутнє», — сказав міністр.

За його словами, до ініціативи приєдналися Національна академія наук України, держконцерн Укроборонпром, Каховський завод електрозварювального устаткування тощо.

«Разом із ними ми утворюємо Центр транспортних інновацій Hype.ua, в рамках якого ми хочемо дати наукове обгрунтування і розробити перший тестовий майданчик в Дніпрі для розвитку цього транспорту в державі», — сказав Омелян.

Омелян додав, що проект Hyperloop матиме три стадії.

Перша стадія — це наукова оцінка від НАН України, де повинні прорахувати ризики проекту його потенціал тощо. Друга стадія — саме тестовий майданчик, третя — промислове будівництво.

«Я радий, що Україна буде серед топ-5 держав, які розробляють його на серйозному рівні», — зауважив міністр.

Нагадаємо, що на сайті Мінінфраструктури 21 лютого з’явився анонс «Hyperloop в Україні», однак подробиць не уточнювалося. 

«Інтерфакс-Україна» наголошує, що українська держава не є в списку країн, які розглядалися для проекту Hyperloop. Найближчою країною для реалізації могла бути Польща.

Hyperloop  — це проект вакуумного потягу, який запропонував американкський винахідник та засновник компанії SpaceX Ілон Маск. Система Hyperloop діє на основі магнітів та турбін, які запускають капсули на повітряній подушці. Завдяки цьому потяги рухаються по вакуумних трубах з величезною швидкістю.

У 2016 році в Неваді  провели перше успішне випробування Hyperloop. Капсула всередині спеціальної труби змогла розігнатися до швидкості у 187 км/год за 1,1 секунди.

У березні 2017 року стало відомо про початок будівництва високошвидкісного поїзда Hyperloop у Каліфорнії. 

Дивіться також, як Hyperloop One провела перше тестування системи надшвидкісних перевезень у вакуумному середовищі.

Пов`язані новини