Віце-прем'єр та міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні під час прес-конференції в Римі, Італія, 30 травня 2019 року
Американське інтернет-медіа BuzzFeed опублікувало запис таємних переговорів між представниками націоналістичної партії «Ліга Півночі» міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні та росіянами у московському готелі «Метрополь» у жовтні 2018 року.


BuzzFeed нагадав, як в лютому 2019 року італійський тижневик L'Espresso писав, що Сальвіні відвідував Росію для секретних переговорів про фінансову підтримку «Ліги» і зустрічався з віце-прем'єром Дмитром Козаком. Підтримка від РФ нібито могла надходити через угоду з купівлі-продажу палива. Тоді представник Козака все заперечив, а російська нафтогазова компанія «Роснефть» вимагала негайного спростування опублікованого матеріалу. У разі відмови компанія погрожувала звернутися до суду.

У зустрічі в «Метрополі» у жовтні 2018 року брали участь шість осіб: троє росіян і троє італійців. Ішлося про партію Сальвіні, яка планує «підірвати» ліберальну демократію та сформувати «нову Європу», пов'язану з Москвою.

Джанлука Савої, головний помічник Сальвіні та президент асоціації «Ломбардія-Росія», яка послідовно підтримує прокремлівську пропаганду з моменту заснування в 2014 році, заявив, що їхня мета — змінити Європу, зробити її близькою до Росії, «як це було раніше». Формальна мета зустрічі — нафтова угода на десятки мільйонів доларів, які підуть на просування партії.

Самого Сальвіні на зустрічі не було, але він знаходився у Москві і напередодні виступив із промовою проти антиросійських санкцій, які назвав «економічною, соціальною і культурною дурістю».

Переговори припускали продаж трьох мільйонів тонн нафти італійської нафтової компанії Eni на суму близько 1,5 мільярда доларів. Купівлю та продаж планували здійснювати через посередників за заниженими цінами. «Знижка» оцінюється приблизно в 65 мільйонів доларів. Ці гроші, згідно із записом, і повинні були піти на просування націоналістичних ідей партії Сальвіні.

Виданню не вдалося ідентифікувати росіян, але із записи розмови зрозуміло, що «високопоставлені особи» знають про обговорення, переговорники від РФ кажуть про «вчорашні зустрічі» і про те, що вони повинні передати деталі «віце-прем'єру».

«Ліга півночі» заперечує, що коли-небудь отримувала іноземне фінансування.

1 червня виповнився рік уряду Італії на чолі із Джузеппе Конте. Набравши на торішніх парламентських виборах більше 32% голосів завдяки жорсткій критиці політичної системи та обіцянкам «прямої демократії», популістський «Рух 5 зірок» уперше отримав владу і сформував уряд в коаліції з праворадикальною «Лігою». Та одного року в уряді вистачило лідеру «Ліги» Маттео Сальвіні, щоб вивести свою партію на перше місце на італійських виборах до Європарламенту і затьмарити менш досвідчених партнерів. Тепер сформованим «Лігою» та «Рухом 5 зірок» кабінетом де-факто керуватиме віцепрем’єр та міністр внутрішніх справ Маттео Сальвіні. Детальніше — у матеріалі Громадського.

Поділитись: