Звільнений голова Конституційного суду Станіслав Шевчук розповів подробиці свого зміщення з посади.

За словами Шевчука, 14 травня він сформував порядок денний, на якому ніяких питань про його звільнення не було,

«Я про це (про намір звільнити його — ред.) у вівторок нічого не знав», — зазначив він в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

У цей день більшість суддів КС не підтримали порядок денний, тому Шевчук закрив засідання і пішов.

«Після цього вже заступник мій Олександр Тупицький почав вести спеціальне пленарне засідання за моєї відсутності. І потім, коли вони там щось провели, щоб зафіксувати хто що підтримує, вони перервали це засідання і перейшли у формат зборів суддів, а потім повернули знов формат спеціального пленарного засідання. Тобто була така певна вакханалія», — розповів він.

Екс-суддя наголосив, що «все було неправомірно», починаючи з порядку денного і до цих засідань.

«Потім вони пішли і проголосували за мою відставку — 12 суддів «за» мою відставку по надуманим звинуваченням. Процедура була порушена з самого початку. Самий головний аспект порушення — мене звільнили як суддю. Це безпрецедентний випадок в історії України, бо я нічого не порушував як суддя», — сказав він.

Нагадаємо, Шевчук пояснив, чому вважає своє звільнення «рейдерським захопленням», а також заявив, що оскаржуватиме це рішення в суді.

Судді Конституційного суду 14 травня проголосували за звільнення глави органу Станіслава Шевчука з посади судді. Майже одразу судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні та істотні порушення, зокрема, «нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

Сам Шевчук заявив, що його звільнення — це захоплення влади та повалення конституційного ладу.

Поділитись: