Фракція «Голос» не голосувала 13 квітня за зміни до державного бюджету на 2020 рік, адже вважає, що у ньому несправедливо скоротили видатки і натомість збільшили їх на правоохоронні органи.

Про це в етері hromadske сказав перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Я думаю, що краща назва для цього бюджету не антикризовий, а поліцейський. Дивно виходить, що ми начебто намагаємося скоротити видатки для того, щоб боротися з коронавірусом. Влада скорочує видатки на освіту на 3%, на культуру, на перекваліфікацію лікарів, навіть з сільських шкіл забрали гроші. А при цьому на СБУ не скорочують, на правоохоронні органи інші — збільшують», — сказав Железняк. 

Він назвав новий бюджет несправедливим та нереалістичним.

«Як можна ухвалювати бюджет в якому 298 мільярдів гривень закладено на те, що в нас буде якась міжнародна допомога від МВФ і інших міжнародних донорів?», — зазначив народний депутат.

Спочатку, на його думку, потрібно було ухвалити закон про недопущення повернення націоналізованих банків їх колишнім власникам, чого вимагає МВФ, а тоді голосувати за бюджет. 

13 квітня Верховна Рада України ухвалила закон про зміни до державного бюджету на 2020 рік, пов'язані зі створенням фонду протидії коронавірусу.

Законопроєктом передбачається, що державні доходи на 2020 рік зменшаться на 119,74 мільярда гривень — це 11% всіх доходів, які раніше очікували отримати як у вигляді податків, так і у якості прибутків держкомпаній.

Дефіцит бюджету пропонують збільшити у понад 3 рази — з 96,27 мільярда гривень до 298,4 мільярда гривень.

Зазначимо, лише 8 депутатів проголосувало за постанову, якою намагалися скасувати результати голосування закону про ринок землі і зареєстрував яку депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк. Голосування за цю постанову депутат обґрунтував тим, що «під час ухвалення закону про ринок землі на підтримку його створення змогли висловитися не всі депутати, бо частина з них була відсутня».

Поділитись: