Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає «юридичним маразмом» ситуацію з українським політв’язнем Сергієм Літвіновим, якого в РФ засудили на 8,6 роки колонії за сфабрикованими звинуваченнями і передали Україні. Зараз він відбуває покарання в колонії в Харкові.

Про це Клімкін заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Глава МЗС визнав, що для української сторони це складна ситуація.

«Звичайно у тих, хто відповідає за юридичні аспекти, є в голові такі міркування: а якщо ми зараз щось не так зробимо, як ми будемо витягувати всіх інших (політв’язнів з Росії — ред.)», — зазначив він.

Водночас сам Клімкін вважає, що в цьому питанні має працювати «наша юридична логіка», тобто необхідне рішення суду щодо долі Літвінова.

Раніше координаторка «Медійної ініціативи за права людини» Марія Томак наголосила, що в разі звільнення Літвінова з харківської колонії Росія може звинуватити Україну в порушенні відповідної конвенції і припинити передавати інших українців, засуджених в РФ.

Нагадаємо, як дізналось Громадське, Літвінов вже 4 місяці перебуває в колонії в Харкові після передачі з РФ. У Росії він відсидів 5 років у в’язниці — політв’язня засудили на 8,6 роки за нібито розбій, хоча спочатку хотіли засудили на 25 років за вбивство неіснуючих насправді людей на Луганщині, коли Літвінов був у складі батальйону «Дніпро-1».

У Мін'юсті підтвердили, що «компетентні органи Росії» передали Літвінова Україні, проте інші деталі справи не розкрили.

Поділитись: