За словами голови Нафтогазу Андрія Коболєва, централізоване постачання гарячої води та опалення в Україні є нерентабельним через те, що значна кількість споживачів встановлюють бойлери та автономні котли.

«Хочу сказати наступну, не надто популярну думку. Я вважаю, що централізоване опалення та водопостачання в Україні скоріше мертве, через низку причин», — заявив Коболєв у інтерв’ю журналістам «Лівого берега».

За його словами, через відключення окремих споживачів від централізованого постачання гарячої води та опалення, підприємствам у цій сфері стає все складніше отримувати прибуток, через що вони вимушені або підвищувати тарифи, або працювати у збиток.

«Як тільки хтось перший встановить бойлер, треба підвищувати тариф, щоб тримати компанію прибутковою. Проте високий тариф ще більше заохотить людей встановлювати бойлери, як наслідок централізоване постачання помирає», — додав очільник Нафтогазу.

Раніше повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости на 16% починаючи з 1 грудня.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Також голова тарифного регулятора Оксана Кривенко повідомляла, що місцеві ради підвищували тарифи на опалення та гарячу воду навіть тоді, коли ціни на газ не змінювались.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile