Новий випуск сатиричної французької газети Charlie Hebdo вийшов на обкладинці з карикатурою на президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Це реакція на конфлікт Парижа та Анкари через вбивство французького вчителя чеченцем.

Карикатуру опублікували у соцмережах газети.

Ердогана зобразили у трусах, футболці, яка не прикриває живіт, та з пляшкою пива. Він підіймає сукню жінки в мусульманському одязі та говорить «О, пророк!».

У Туреччині вже обурилися через таке зображення їхнього лідера. Відповідальний за зв'язки з громадськістю адміністрації Ердогана Фахреттін Алтун назвав зображення Charlie Hebdo «підлими образами».

«Ми засуджуємо огидні зусилля за допомогою цієї публікації посилити культурний расизм і ненависть», — написав він.

Речник Ердогана Ібрагім Калін також заявив, що засуджує карикатуру газети, яка «не поважає віру, святість та цінності нашого президента».

Також турецькі ЗМІ повідомляють, що прокуратура розпочала розслідування через карикатуру французького тижневика, передає BBC.

З чого все почалось?

16 жовтня чеченець з Москви, який жив у Франції з 2008 року, відрізав голову французькому вчителю за те, що той показував дітям карикатури Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда як приклад свободи слова.

Після цього Макрон виступив із промовою, зокрема заявивши, що іслам переживає кризу у всьому світі, а радикальний іслам, за словами президента Франції, «відкрито висловлює намір нав’язати свої порядки».

«Ця ідеологія стверджує, що її закони вище законів Республіки», — наголосив він.

Також Макрон пообіцяв боротися із сепаратизмом всередині країни. Під сепаратизмом він має на увазі насамперед політичний ісламізм, якому треба давати відсіч у школах, культурних закладах, держустановах, релігійних спільнотах, мечетях

Як це вплинуло на відносини Парижа й Анкари?

Після цих слів Макрона президент Туреччини заявив: «У чому проблема особи на ім’я Макрон з ісламом і мусульманами? Макрону треба підлікувати свою психіку».

У відповідь на це Франція відкликала з Туреччини свого посла, назвавши заяви Ердогана неприйнятними. Попри це, Ердоган знову заявив про «психічне здоров’я» Макрона і закликав бойкотувати товари з Франції.

Крім цього, президент Туреччини заявив, що Європа «демонструє фашистський менталітет», коментуючи рейд поліції до мечеті в Берліні. Він вважає, що «Європа готує свій кінець, виступаючи проти мусульман».

Поділитись: