На тлі висловлювань президента Франції Еммануеля Макрона про іслам президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган порадив тому перевірити психічне здоров‘я, а також закликав бойкотувати товари з Франції.

Про це повідомляє Daily Sabah.

«У західних країнах все важче бути мусульманином і вести ісламський спосіб життя… Я вважаю, що інститути ЄС несуть основну відповідальність за боротьбу проти ісламофобії», — сказав він.

Також Ердоган звинуватив Макрона у розпалюванні антиісламської ненависті в Європі і закликав європейських політиків зупинити це. Крім цього, він закликав турків бойкотувати французькі товари.

З чого все почалось?

16 жовтня чеченець з Москви, який жив у Франції з 2008 року, відрізав голову французькому вчителю за те, що той показував дітям карикатури Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда як приклад свободи слова.

Після цього Макрон виступив із промовою, зокрема заявивши, що іслам переживає кризу у всьому світі, а радикальний іслам, за словами президента Франції, «відкрито висловлює намір нав’язати свої порядки».

«Ця ідеологія стверджує, що її закони вище законів Республіки», — наголосив він.

Також Макрон пообіцяв боротися із сепаратизмом всередині країни. Під сепаратизмом він має на увазі насамперед політичний ісламізм, якому треба давати відсіч у школах, культурних закладах, держустановах, релігійних спільнотах, мечетях.

Крім цього, президент Франції запевнив, що у країні не заборонять демонструвати карикатури на пророка Мухаммеда.

Конфлікт Парижа та Анкари

Після цих слів Макрона президент Туреччини заявив: «У чому проблема особи на ім’я Макрон з ісламом і мусульманами? Макрону треба підлікувати свою психіку».

У відповідь на це Франція відкликала з Туреччини свого посла, назвавши заяви Ердогана неприйнятними. Попри це, Ердоган знову заявив про «психічне здоров’я» Макрона і закликав бойкотувати товари з Франції.

Крім цього, президент Туреччини заявив, що Європа «демонструє фашистський менталітет», коментуючи рейд поліції до мечеті в Берліні. Він вважає, що «Європа готує свій кінець, виступаючи проти мусульман».

Реакція не тільки в Парижі

Поведінку Ердогана засудили не тільки у Франції. Так, очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель наголосив, що ці слова є неприйнятними. Він закликав Анкару припинити «цю небезпечну конфронтаційну спіраль».

Канцлер Австрії підтримав Макрона, засудивши образливі висловлювання Ердогана.

«Вони (образи — ред.) знову демонструють, що Туреччина все більше віддаляється від ЄС та наших спільних цінностей», — написав він у Twitter.

Поділитись: