Чаус заявив, що його хотіли вбити, тому він втік і здався СБУ — ухвала суду
Колишній суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус на судовому засіданні заявив, що його викрали для того, щоб вбити. Але він втік та добровільно здався Службі безпеки України.
Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду.
Чаус зазначив, що його не вбили, оскільки він втік, «пройшов 50 км пішки та добровільно з`явився до органів СБУ».
Екссуддя також вказав, що його затримали лише 3 серпня, а до цього часу з 30 липня правоохоронці гарантували йому безпеку через імовірність вбивства.
Крім того, Чаус вважає, що працівники НАБУ порушили норми Кримінального процесуального кодексу. А саме: не подали до ВАКС клопотання про його затримання, але звернулись із клопотанням про запобіжний захід. Водночас адвокати вказали, що завершився 48-годинний термін затримання підозрюваного для можливості відправлення його під варту.
Пояснювали це тим, що екссуддю фактично затримали 30 липня, а до суду доставили — 4 серпня. Суд таке пояснення відхилив, вказавши, що СБУ надала довідку, за якою Чаус не був затриманим, а перебував у лікарні.
Пригоди Чауса в Україні
3 квітня 2021 року Чауса викрали в Молдові. Там провели розслідування щодо викрадення Чауса і дійшли висновків, що до злочину були причетні «люди зі спецструктур України».
Після викрадення про місце перебування Чауса не було відомо. Лише 30 липня його знайшли у селі на Вінниччині. Там Чауса затримали співробітники СБУ, вони ж і везли його до Києва. Водночас у НАБУ заявили, що СБУ мала передати підозрюваного їм.
В СБУ ж заявили, що діяли в межах закону та повноважень. За їхніми словами, 30 липня на гарячу лінію СБУ повідомили, що до селищної ради Вінницької області прибув чоловік, який відрекомендувався Миколою Чаусом. Він нібито попросив викликати саме співробітників СБУ.
Врешті СБУ все-таки повідомила НАБУ, що відвезла Чауса у лікарню «Феофанія». Там його детективи НАБУ і затримали. А 4 серпня його відправили під цілодобовий домашній арешт.
Справа про хабар
У серпні 2016 року детективи НАБУ викрили Чауса на отриманні хабаря у 150 тисяч доларів. Ці кошти виявили у двох скляних банках, які суддя сам закопував у дворі власного дому.
Гроші нібито призначалися за винесення вироку у справі Світлани Сасевич, яку звинувачували в незаконному збуті наркотичних речовин. Обвинувачення просило для жінки 7 років позбавлення волі, суддя Чаус виніс вирок — 5 років умовно.
У вересні 2016-го Верховна Рада дозволила затримати суддю, але тоді він уже втік з України. З листопада 2016-го Чаус перебував у міжнародному розшуку, а згодом його затримали в Молдові за екстрадиційним запитом, але так і не екстрадували.
- Поділитися: