У Міністерстві закордонних справ Чехії заявили, що ніколи не визнають анексію Криму Росією.

Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Томаш Петрішчек під час зустрічі з українським колегою Вадимом Пристайком.

«Чехія ніколи не визнавала анексію Криму, і ми не плануємо цього робити в майбутньому. Ми підтримуємо територіальну цілісність України», — наголосив він.

Чеський міністр не погоджується з тим, що кримське питання значною мірою «пішло» з порядку денного міжнародної політики, передає «Укрінформ». Петршічек також підкреслив, що офіційна Прага переконана — санкції проти Росії можуть бути скасовані лише за умови, якщо вона змінить свою поведінку.

Нагадаємо, натомість президент Чехії Мілош Земан неодноразово висловлювався на підтримку Росії, пропонував скасувати санкції проти Москви та визнати Крим російським. Однак президент Чехії не має вирішального слова у міжнародній політиці, а уряд країни має іншу позицію. 

Нагадаємо, під час візиту до України 3 лютого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вчергове наголосив, що Анкара не визнає анексію Криму.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час референдуму на півострові перебули російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Світова спільнота не визнає анексію Криму.


Авторка: Анастасія Ковальчук

Поділитись: