У Системі електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ), яка реалізує пілотний проект з продажу прав оренди на землю сільськогосподарського призначення, повідомили, що реалізували оренду 179 земельних ділянок на 14,6 мільйона гривень.

Зазначається, що у наслідок торгів вартість лотів зросла більш ніж у два рази — з 6,43 мільйонів гривень до 14,6 мільйонів гривень

Кошти, отримані від продажу прав оренди землі, надійшли до місцевих бюджетів.

«Відкритий сервіс забезпечує широке охоплення потенційних покупців, підвищує конкуренцію, стимулює зростання ціни. В результаті, громади за свою землю отримують суттєво більше, аніж на традиційних аукціонах», — повідомив директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

За даними СЕТАМ, наразі в Україні для електронних аукціонів готові 8000 земельних ділянок загальною площею 150 тисяч гектарів.

Напередодні перші аукціони з продажу прав оренди на землю провели в «Prozorro.Продажі».

Зазначимо, що наразі в Україні діє заборона (мораторій) на продаж та відчуження сільськогосподарських земель. Власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися ними, тому єдиним способом передачі землі для користування іншим особам є укладання договору оренди.

Водночас, в Україні відсутня інфраструктура для запровадження ринку купівлі та продажу сільськогосподарської землі, що є формальною причиною для продовження мораторію.

20 грудня парламент продовжив мораторій на продаж землі до 2020 року.

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чия земля?»: яким буде земельний ринок без мораторію

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.

Також у Світовому банку наполягали, що скасування мораторію на продаж землі залишається однією з ключових вимог міжнародних кредиторів та інвесторів.

Поділитись: